Dny architektury 2014 – se sdružením Za krásnou Olomouc tentokrát nejen v Olomouci!

Příroda a krajina ve městě: mosty přes řeku Moravu v Olomouci a kroměřížské zahrady, to jsou cíle architektonických procházek, které se uskuteční už tento víkend, 4. a 5. října v Olomouci a Kroměříži v rámci celostátního Dne architektury. Zaměření na přírodu a krajinu ve městě volně navazuje na jeho letošní motto „Do ulic, mezi domy“. Garantem čtvrtého ročníku na Olomoucku je opět sdružení Za krásnou Olomouc. Letošní program Dne architektury, který tradičně zaštiťuje pražské občanské sdružení Kruh, proběhne ve 52 českých a 3 slovenských městech.

Plánováno je celkem 115 akcí: http://www.denarchitektury.cz/. Těšíme se na Vás.

 

Olomoucké mosty
olomoucke_mosty1aProcházka podél řeky Moravy s diagnostikem stavu olomouckých mostů, specialistou na konstrukce a dopravní stavby Ing. Petrem Fryčákem a urbanistou Ing. Vilémem Švecem.
Po proudu projdeme podél řeky a prohlédneme si a prozkoumáme celkem deset mostních objektů (cca 5 km). Procházku zakončíme u mostu na ul. U Dětského domova v Nových Sadech.
Sraz: so 4. 10., 14:00, u posledního mostu v Černovíru (ulice Heydukova)

 

Kroměřížské zahrady
kvetna_zahrada2Procházka po kroměřížské Květné zahradě, zvané též Libosad, s architekty Petrem Valentou a Antonínem Novákem z architektonické kanceláře DRNH, spoluautory rekonstrukce Květné i Podzámecké zahrady, a se specialistou na zahradní architekturu, historikem umění Ondřejem Zatloukalem. Máme příležitost si prohlédnout právě zrekonstruovanou zahradu, která patří mezi nejvýznamnější zahradní díla v celosvětovém měřítku.
Sraz: ne 5. 10., 13:00 před Květnou zahradou v Kroměříži (odjezd vlaku z hl. nádraží v Olomouci: 11:55)